Право

Правові питання для громадян України, новини законодавства, нормативно-правові акти в Україні, юридичні консультації

# Юридичні новини# Законопроекти# Закони# Верховна Рада# Державне бюро розслідувань# Пенсійне забезпечення військовослужбовців# Пенсія МВС# Перерахунок пенсій МВС# Корупція# Комунальні послуги

Майно директора Інституту агроекології Ореста Фурдичка заарештовано судом

Майно директора Інституту агроекології Ореста Фурдичка заарештовано судом. Останні новини в Україні, кримінальні новини, арешт майна Ореста Фурдичка.

Майно директора Інституту агроекології Ореста Фурдичка заарештовано судом

Майно затриманого детективами Національного антикорупційного бюро за підозрою в одержанні неправомірної вигоди директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України Ореста Фурдичка заарештували. Серед заарештованого – автомобілі й квартири.

Теги: # Корупція# Кримінал# Кримінальні новини# НАБУ# Надзвичайні події# Надзвичайні пригоди# Новини дня# Останні новини# Особи# Цікаві факти

Антикорупційне бюро в судовому порядку домоглося визнання вини заступника голови ПФУ

Антикорупційне бюро в судовому порядку домоглося визнання вини заступника голови ПФУ. Останні новини в Україні, боротьба з корупцією, НАБУ проти Пенсійного фонду.

Антикорупційне бюро в судовому порядку домоглося визнання вини заступника голови ПФУ

Заступника голови правління Пенсійного фонду України притягнули до адміністративної відповідальності через відмову надавати детективу Національного антикорупційного бюро запитувану інформацію. Відповідну постанову ухвалив Печерський районний суд міста Києва кілька тижнів тому, пише «Слово і Діло». Згідно з матеріалами НАБУ про притягнення до адміністративної відповідальності одного із заступників голови ПФУ, зазначена особа відмовилося надати детективам запитувану інформацію в рамках розслідування справи Онищенка за звинуваченням Олександра Канцелярука, що входив до складу злочинної організації як виконавець.

Теги: # Корупція# Конфлікти# Закони# Законодавство# НАБУ# ПФУ# Пенсійний фонд# Кримінал# Кримінальні новини

Міністерство юстиції роз'яснює порядок отримання закордонного паспорта для дітей

Міністерство юстиції роз'яснює порядок отримання закордонного паспорта для дітей. Правова інформація, юридичні новини, отримати закордонний паспорт.

Міністерство юстиції роз'яснює порядок отримання закордонного паспорта для дітей

Паспорт для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій – «чіп». 20 грудня 2016 року припинено прийом документів для оформлення паспортів без «чіпа» з інформацією про особу та її біометричних даних (відцифрованого обличчя, підпису та відбитків пальців особи).

Теги: # Закони# Законодавство# Законопроекти# Новини в Україні# Останні новини# Юридичні новини# Закордонний паспорт# Біометричний паспорт# Право# Права людини

В Кабінеті Міністрів хочуть передати функцій ДАБІ місцевій владі

В Кабінеті Міністрів хочуть передати функцій ДАБІ місцевій владі. Останні новини в Україні, нове законодавство, юридичні новини, ДАБІ, Державна архітектурно-будівельна інспекція.

В Кабінеті Міністрів хочуть передати функцій ДАБІ місцевій владі

В уряді планують перейти на обов’язкову передачу повноважень і функцій Державної архітектурно-будівельної інспекції України органам місцевого самоврядування. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, пише УКРАЇНСЬКЕ ПРАВО з посиланням на Урядовий портал. За його словами, ДАБІ – це орган, який контролює наявність тих чи інших документів. «Водночас подивімося, що таке органи місцевого самоврядування. Орган місцевого самоврядування затверджує проект землевідведення, виділення або надання в оренду цієї земельної ділянки, разом з місцевим управлінням архітектури визначають «червоні лінії» і обмеження з висотності. Є закон про органи місцевого самоврядування, там виписаний вичерпний перелік питань, за які відповідальна місцева влада. Ми вже пройшли стадію, коли добровільно передавали повноваження з оформлення дозволів на будівництво на місця. Тепер варто поставити на цьому крапку», - наголосив Геннадій Зубко.

Теги: # Кабінет Міністрів# Ділові новини# Право# Закони# Законодавство# Законопроекти# Юридичні новини# Новини в Україні# Новини дня# Останні новини

Суддю Донецького окружного адміністративного суду відсторонили від посади

Суддю Донецького окружного адміністративного суду відсторонили від посади. Юридичні новини, судова система, судова реформа, правосуддя.

Суддю Донецького окружного адміністративного суду відсторонили від посади

Суддю Донецького окружного адміністративного суду Анатолія Скріпніка відсторонено від здійснення правосуддя. Про це повідомила Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя. У разі ухвалення органом, що розглядає справи про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення судді з посади такий суддя автоматично тимчасово відстороняється від здійснення правосуддя до ухвалення рішення про його звільнення з посади Вищою радою правосуддя. Судді вважаються тимчасово відстороненими від здійснення правосуддя без ухвалення Вищою радою правосуддя окремого рішення.

Теги: # Юридичні новини# Право# Права людини# Законодавство# Закони# Судова система

Міністр юстиції Франції Ніколь Беллубе: в країні з'явиться посада антитерористичного прокурора

Міністр юстиції Франції Ніколь Беллубе: в країні з'явиться посада антитерористичного прокурора. Юридичні новини, правові новини, Міністерство юстиції Франції, антитерористична прокуратура.

Міністр юстиції Франції Ніколь Беллубе: в країні з'явиться посада антитерористичного прокурора

Міністр юстиції Франції Ніколь Беллубе заявила про те, що в країні з'явиться посада прокурора, який буде займатися виключно справами, які стосуються тероризму. Про це пише УКРАЇНСЬКЕ ПРАВО з посиланням на Дзеркало тижня. Наразі питаннями тероризму займається паризька прокуратура. Їй і хочуть полегшити цю справу. «Посада національного антитерористичного прокурора буде передбачати боротьбу проти тероризму, реальних загроз, які будуть виникати в країні», – зазначила Беллубе. «Створення національної антитерористичної прокуратури (PNAT), звільнить прокуратуру Парижа від цього тяжолого і специфічного виробництва і зробить її роботу по інших справах більш ефективною. У PNAT буде все необхідне, щоб перебрати на себе антитерористичну діяльність цієї важливої місії», – додала вона.

Теги: # Закони# Законодавство# Законопроекти# Корупція# Тероризм# Терористичні акти# Юридичні новини# Право# Права людини# Політика# Останні новини# Новини в світі# Новини дня# Міжнародне право

Пенсії знову перерахують, на цей раз науковим працівникам, журналістам, місцевим самоврядцям, держслужбовцям

Пенсії знову перерахують, на цей раз науковим працівникам, журналістам, місцевим самоврядцям, держслужбовцям. Юридичні новини, правові новини, перерахунок пенсій, захист прав пенсіонерів.

Пенсії знову перерахують, на цей раз науковим працівникам, журналістам, місцевим самоврядцям, держслужбовцям

Згідно з пояснювальною запискою, науковці, журналісти, працівники органів місцевого самоврядування та державні службовці все своє життя відпрацювали, присвятивши свою професійну діяльність, чекаючи на гарантований державою соціальний захист у старості. З метою захисту конституційних прав науковців, журналістів, працівників органів місцевого самоврядування та державних службовців, пропонується передбачити механізм перерахунку вже призначених пенсій для зазначених категорій громадян.

Теги: # Пенсійний фонд# Перерахунок пенсій# Пенсійна реформа# Юридичні новини# Верховна Рада# Закони# Законодавство# Законопроекти# Новини в Україні# Останні новини

Міжнародний захист прав мігрантів: Міжнародне публічне право

Міжнародний захист прав мігрантів: Міжнародне публічне право. Юридичні новини, правові новини, міжнародне право, захист прав мігрантів.

Міжнародний захист прав мігрантів: Міжнародне публічне право

В усьому світі налічується 258 мільйонів мігрантів. Про це Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш нагадав у своєму посланні з нагоди Міжнародного дня мігранта. Він відзначається 18 грудня. Глава ООН закликав всі держави світу більш ефективно управляти глобальними міграційними потоками і використовувати переваги міграції з метою економічного розвитку, - пише УКРАЇНСЬКЕ ПРАВО. Протягом всієї історії людства міграція була мужнім проявом волі особистості подолати всі негаразди і домогтися кращого життя. Сьогодні в результаті глобалізації та досягнень в галузі зв'язку та транспорту значно збільшилася кількість людей, які прагнуть і здатні переміститися в інші місця. Настала нова ера, яка відкрила нові можливості і одночасно поставила нові проблеми перед суспільствами в усьому світі. Вона також висвітлила очевидний зв'язок між міграцією та розвитком, а також можливості, які вона надає для взаємного розвитку, тобто послідовного поліпшення економічних і соціальних умов в країнах походження і призначення.

Теги: # Міжнародне право# Захист прав мігрантів# Законодавство# Права людини# Право# Юридичні новини# Закони# Новини в світі# Новини дня# Останні новини

НАЗК перевірить декларацію судді Вищого спеціалізованого суду Ольги Ступак

НАЗК перевірить декларацію судді Вищого спеціалізованого суду Ольги Ступак. Юридичні новини, перевірка декларацій, НАЗК, Національне антикорупційне агентство.

НАЗК перевірить декларацію судді Вищого спеціалізованого суду Ольги Ступак

Національне антикорупційне агентство з питань корупції проведе повну перевірку е-декларації за 2015 рік Ольги Ступак, судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Про це йдеться на сайті НАЗК, повідомляє УКРАЇНСЬКЕ ПРАВО. Загалом Нацагентство проведе повну перевірку декларацій 13-ти осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування – всього 19 декларацій за 2015 та 2016 роки.

Теги: # НАЗК# Корупція# Юридичні новини# Право# Права людини# Закони# Законодавство# Новини в Україні# Особи# Новини дня

Термінові закордонні паспорти та їх виготовлення: Міграційна служба України у Вінницькій області

Термінові закордонні паспорти та їх виготовлення: Міграційна служба України у Вінницькій області. Юридичні новини, виїзд за кордон, терміновий закордонний паспорт.

Термінові закордонні паспорти та їх виготовлення: Міграційна служба України у Вінницькій області

Через завелику кількість звернень, терміновий закордонний паспорт видають за півтора місяці. Максимум документ можуть виготовляти до двох місяців. Про це Gazeta.ua розповів керівник Міграційної служби України у Вінницькій області Борис Наливайко, - передає Корупція.Інфо. "Справді є затримки по видачі термінових закордонних паспортів. Це обумовлено тим, що велика кількість людей хоче їх отримати. В роботу взяли багато документів. Очікуємо, що з Нового року оформлення паспортів пришвидшать. У січні на "Поліграфі-Україна" запустять додаткове обладнання, на якому виготовляють саме закордонні паспорти", – сказав Борис Наливайко.

Теги: # Юридичні новини# Право# Закони# Законодавство# Законопроекти# Цікаві новини# Новини в Україні# Новини дня

Закон України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду» буде змінено

Закон України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду» буде змінено. Юридичні новини, економічні новини, реконструкція старих будинків, застарілий ж

Закон України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду» буде змінено

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ініціювало розробку змін до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», основою яких має стати обов’язкове врахування інтересів громадян – мешканців таких будинків при переселенні. Про це виданню УКРАЇНСЬКЕ ПРАВО повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Теги: # Закони# Законодавство# Законопроекти# Юридичні новини# Право# Новини дня# Новини в Україні# Економіка# Економічні новини

Мирні зібрання, об'єднання та участь в них: Європейський Суд з прав людини

Мирні зібрання, об'єднання та участь в них: Європейський Суд з прав людини. Юридичні новини, правові новини, Європейський суд з прав людини, ЄСПЛ.

Мирні зібрання, об'єднання та участь в них: Європейський Суд з прав людини

Кожен має право на свободу мирних зібрань і об’єднань, використовуючи Інтернет. Крім того, кожен має право обирати засоби для здійснення цих прав. Дані права закріплені у статті 11 (1) ЄКПЛ. У Пояснювальному меморандумі також зазначається, що «у п. 2 статті 10 ЄКПЛ передбачено мало свободи дій щодо обмежень у контексті політичних заяв або обговорень із питань, що становлять суспільний інтерес». Пояснювальний меморандум визначає права, які підлягають виконанню за цією статтею: право на онлайн протест, підписання петицій он-лайн, участь у кампаніях та обговореннях, а також право на створення суспільних груп або професійних спілок. Крім того, право на свободу мирних зібрань та об’єднань передбачає також обов’язок держави надавати громадянам засоби електронного врядування для того, щоб останні могли скористатися суспільними послугами.

Теги: # ЄСПЛ# Європейський Суд# Права людини# Закони# Законодавство# Юридичні новини# Судова система# Право

Проект Закону України про судово-експертну діяльність в Україні

Проект Закону України про судово-експертну діяльність в Україні. Судова експертиза, юридичні новини, Ігор Лапін.

Проект Закону України про судово-експертну діяльність в Україні

Законодавство України про судову експертизу 1. Засади судової експертизи визначаються виключно законами України. 2. Законодавство України про судову експертизу складається із цього Закону, інших нормативно-правових актів, що її регулюють. 3. Якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачено законодавством України про судово-експертну діяльність, застосовуються правила міжнародного договору України.

Теги: # Закони# Законодавство# Законопроекти# Верховна Рада# Юридичні новини# Право# Новини дня# Новини в Україні

Проект Закону України «Про судово-експертну діяльність в Україні»: Пояснювальна записка

Проект Закону України «Про судово-експертну діяльність в Україні». Судова єкспертиза в Україні, юридичні новини, новини законодавства.

Проект Закону України «Про судово-експертну діяльність в Україні»: Пояснювальна записка

На сьогоднішній день є дві підстави для прийняття нового закону про судово-експертну діяльність. По-перше, в країні триває судова реформа, а судова-експертиза є однією із складових судової системи. По-друге, практика проведення судових експертиз, запити тих, для кого проводиться судова експертиза вийшли за межі чинного законодавства, і більше регулюються підзаконними актами, рішеннями судів та поясненнями органів виконавчої влади. Тривалий час в Україні основна кількість проведення судових експертиз припадала на державні судово-експертні установи Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров'я. Однак останнє десятиліття розвивається професійна діяльність експертів, що не є працівниками державних експертних установ. Створились приватні компанії, які об’єднали в собі експертів та фахівців з відповідних галузей знань.

Теги: # Закони# Законодавство# Юридичні новини# Право# Верховна Рада# Законопроекти# Останні новини# Новини в Україні# Новини дня

Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми адвокатури»

Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми адвокатури». Останні новини в Україні, юридичні новини, новини права, адвокатура, конференція адвокатів.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми адвокатури»

В Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми адвокатури», організована спільно з Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури України, Радою адвокатів Харківської області та Спілкою адвокатів України.

Теги: # Юридичні новини# Право# Бізнес новини# Ділові новини# Закони# Новини в Україні# Останні новини# Судова система# Законопроекти# Законодавство

Новини українського законодавтсва. Актуальна та достовірна правова інформація. Нові закони та інші нормативно-правові акти. Зміни до законодавтсва України, юридичні інформаційні публікації та консультації.

Бути в курсі останніх тенденцій, дізнаватися про нові наукові відкриття, кримінальні події, новини політики та економіки, спорт сьогодні - вся найцікавіша, корисна і необхідна інформація зібрана на нашому ресурсі в розділах «Суспільство», «Маю право», «Спорт», «Незвідане», «Подорожі», «Технології».

Наш сайт висвітлює всі останні новини і події, що відбуваються в усьому світі. Роль новин в сучасному світі, їх вплив на суспільне життя неможливо переоцінити. Приймати правильні рішення і адекватно реагувати на події допоможуть новини з усього світу. Зібрані за тематичними розділами, з якісними фотографіями, текстовим контентом, новинні статті відкриті для наших відвідувачів.

Якщо ви хочете почитати цікаві новини світу - заходьте до нас на новинний сайт, що регулярно поповнюється. Ми стежимо за останніми подіями і, таким чином, ключові цікаві історії відображаються в наших розділах і на головній сторінці сайту. Кожен наш читач знайде те, що цікаво саме йому - так що заходьте, читайте, діліться інформацією з друзями!