Українські банки спіймали на проводці санкційних грошей

Фінансистам загрожують покараннями за всією суворістю законодавства, що дозволяє за таке навіть відкликати ліцензію

Українські банки спіймали на проводці санкційних грошей

Фінансистам загрожують покараннями за всією суворістю законодавства, що дозволяє за таке навіть відкликати ліцензію

Українські банки порушують правила застосування санкцій до осіб і організацій за списками, затвердженими рішеннями Ради Нацбезпеки і оборони. Фінансисти відверто підіграють порушникам, допомагаючи їм проводити кошти через третіх осіб.

Всі ці звинувачення викладені в телеграмі Нацбанку №25-0007/78581, що опинилася у розпорядженні UBR.ua, пише Олена Лисенко.

В ній чиновники нагадали, що, за чинним в Україні законом про санкції, банкіри повинні блокувати не тільки операції осіб, які перебувають під санкціями, але і тих, хто їм допомагає — діє в їх інтересах. Чого наші фінансисти не роблять. І приходять на виручку порушників — дають перераховувати кошти без відкриття рахунків. Через системи миттєвих грошових переказів.

«При здійсненні нагляду Національним банком виявляються непоодинокі факти порушення банками вимог законодавства та проведення операцій з переказу коштів без відкриття рахунку клієнтами, які не вказані в санкційних списках від імені або в інтересах підсанкційних осіб», — наголошується в телеграмі Нацбанку.

Регулятор нагадав банкам про свою санкційну постанову (№654), та про операції, які ті не можуть проводити:

операції, що мають на меті або можуть посприяти уникненню обмежень, встановлених спеціальними економічними та іншими обмежувальними заходами (санкціями);
операції, що порушують або можуть посприяти порушенню обмежень, встановлених спеціальними економічними та іншими обмежувальними заходами (санкціями).

Нацбанківці пообіцяли нещадно карати банки, що обслуговують санкційних осіб і тих, хто їм допомагає проводити гроші. Це може бути, як штраф до 1% статутного капіталу банку та відкликання банківської ліцензії.

Теги:

Схожі публікації

Бути в курсі останніх тенденцій, дізнаватися про нові наукові відкриття, кримінальні події, новини політики та економіки, спорт сьогодні - вся найцікавіша, корисна і необхідна інформація зібрана на нашому ресурсі в розділах «Суспільство», «Маю право», «Спорт», «Незвідане», «Подорожі», «Технології».

Наш сайт висвітлює всі останні новини і події, що відбуваються в усьому світі. Роль новин в сучасному світі, їх вплив на суспільне життя неможливо переоцінити. Приймати правильні рішення і адекватно реагувати на події допоможуть новини з усього світу. Зібрані за тематичними розділами, з якісними фотографіями, текстовим контентом, новинні статті відкриті для наших відвідувачів.

Якщо ви хочете почитати цікаві новини світу - заходьте до нас на новинний сайт, що регулярно поповнюється. Ми стежимо за останніми подіями і, таким чином, ключові цікаві історії відображаються в наших розділах і на головній сторінці сайту. Кожен наш читач знайде те, що цікаво саме йому - так що заходьте, читайте, діліться інформацією з друзями!