Росія визнала викид радіації в атмосферу

У Москві підтвердили зафіксований раніше європейськими службами факт викиду в атмосферу радіоактивного елемента рутеній-106

Росія визнала викид радіації в атмосферу

У Москві підтвердили зафіксований раніше європейськими службами факт викиду в атмосферу радіоактивного елемента рутеній-106. Підтвердження було отримано після того, як експерти Greenpeace зажадали почати розслідування у зв'язку з приховуванням Російською Федерацією наслідків можливої ядерної аварії. Російська метеорологічна служба підтвердила надзвичайно високу концентрацію радіоактивного ізотопного рутенію-106 в атмосфері деяких регіонів країни. Тим самим Росія нарешті відповіла на претензії ряду європейських країн, які на початку листопада заявляли про появу над континентом радіоактивної хмари, яка була принесена з території Російської Федерації.

"В період з 25 вересня по 1 жовтня станції моніторингу зафіксували підвищення природного фону рутенію-106 в селі Аргаяш та селищі Новогірному", – повідомляє Росгідромет. Найбільша концентрація небезпечного ізотопу була відзначена в районі села Аргаяш Челябінської області на Південному Уралі. Повідомляється, що рівень вмісту рутенію-106 в атмосфері перевищив природний фон в 986 разів. Організація Greenpeace (Росія) в понеділок у письмовому вигляді зажадала від державної корпорації "Росатом" почати розслідування інциденту і оприлюднювати інформацію про аварію на підприємстві "Маяк".

У середині жовтня "Росатом" зробив заяву, опубліковану у ряді ЗМІ, де стверджувалося, що проби повітря, взяті в період з 25 вересня по 7 жовтня, включаючи зразки, відібрані на Південному Уралі, не містять слідів рутенію-106, "за винятком невеликого підвищення природного фону в Санкт-Петербурзі". Росгідромет заявив в понеділок, що небезпечний ізотоп був зафіксований на території Татарстану і в південних районах Росії, частково досяг "повітряного простору європейських країн, зокрема Італії та деяких територій на Півночі Європи", починаючи з 29 вересня.

Джерело радіоактивного забруднення точно не встановлене. Імовірно ним стало підприємство з виробництва компонентів ядерної зброї "Маяк", яке сумно прославилося масштабною ядерною катастрофою в 1957 році. Сьогодні "Маяк", крім іншого, займається регенерацією відпрацьованого ядерного палива.

9 листопада французький Інститут радіаційного захисту та ядерної безпеки (IRSN) опублікував доповідь, в якій повідомляється про підвищений рівень рутенію-106 у Франції в період між 27 вересня та 13 жовтня. Інститут визначив можливе місце розташування аварії, що спричинила викид ізотопу в атмосферу, – район Уральських гір. Росія тоді заявила про відсутність інцидентів і про справну роботу всіх ядерних об'єктів на території країни.

Теги: # Катастрофи# Надзвичайні події# Надзвичайні пригоди# Нещасні випадки# Невідомі факти# Неймовірні пригоди# Новини в світі# Новини дня# Трагедії# Трагічні випадки

Схожі публікації

  • Сину нардепа Попова оголосили підозру

    Сину народного депутата Ігоря Попова оголосити підозру. Про це повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва. "Повідомлено про підозру двом неповнолітнім…
    Сину нардепа Попова оголосили підозру

Бути в курсі останніх тенденцій, дізнаватися про нові наукові відкриття, кримінальні події, новини політики та економіки, спорт сьогодні - вся найцікавіша, корисна і необхідна інформація зібрана на нашому ресурсі в розділах «Суспільство», «Маю право», «Спорт», «Незвідане», «Подорожі», «Технології».

Наш сайт висвітлює всі останні новини і події, що відбуваються в усьому світі. Роль новин в сучасному світі, їх вплив на суспільне життя неможливо переоцінити. Приймати правильні рішення і адекватно реагувати на події допоможуть новини з усього світу. Зібрані за тематичними розділами, з якісними фотографіями, текстовим контентом, новинні статті відкриті для наших відвідувачів.

Якщо ви хочете почитати цікаві новини світу - заходьте до нас на новинний сайт, що регулярно поповнюється. Ми стежимо за останніми подіями і, таким чином, ключові цікаві історії відображаються в наших розділах і на головній сторінці сайту. Кожен наш читач знайде те, що цікаво саме йому - так що заходьте, читайте, діліться інформацією з друзями!