Політична партія «Слуга народу» бадьоро стартувала з підтримкою 4 відсотки

Політична партія «Слуга народу» бадьоро стартувала з підтримкою 4 відсотки. Політичні новини, останні новини в Україні.

Політична партія «Слуга народу» бадьоро стартувала з підтримкою 4 відсотки

Зеленський як урок і вирок. Колонка Леоніда Швеця

Політична партія «Слуга народу» відразу бадьоро стартувала: з'явившись на світ у грудні, вона за опитуванням, проведеним того ж місяця фондом «Демократичні ініціативи» та Центром Разумкова, отримала підтримку 3,3% всіх опитаних і 4% тих, хто має твердий намір голосувати. Вже цей результат впритул наближає артистів до ветеранів вітчизняної політичної сцени – партій Ляшка, Бойка та Садового, чиї показники на якісь крихти вищі.

Про це пише політичний оглядач Леонід Швець на сторінках інтернет-видання «Слово і Діло».

Простої юридичної реєстрації політичної філії «Кварталу 95» вистачило, щоб залишити далеко позаду пару десятків партійних проектів, які не перший рік тужаться не злитися із сірим фоном, але в результаті самі його й утворюють. Зрозуміло величезна спокуса, яка може виникнути, припустимо, в Ігоря Коломойського, вкластися в справу й спробувати вичавити з неї скандально високі дивіденди.

Залишимо осторонь припущення про перспективи «Слуги» доти, доки не підуть кроки, які підтверджують серйозність несерйозної ініціативи. І не будемо обговорювати рівень гумору й тонкощі освітлення «Кварталом» деяких тем: багатьох від них просто нудить, але більшість, потрібно визнати, все-таки готові аплодувати. Поки спробуємо зрозуміти, з яким громадським замовленням ми в цьому випадку маємо справу, коли «Слуга народу» з кіно перетворюється на партію, й це перетворення вітають громадяни чималим числом.

Найочевидніше, це небажання підтримувати політиків традиційного типу й готовність голосувати за політизованих неполітиків. Третє місце Святослава Вакарчука, слідом за Порошенком і Тимошенко, в листопадовому вимірі президентських рейтингів – із цієї ж опери. Цікаво, як на зміну старому трюку, коли першу п'ятірку-десятку мордатих пузопіджачників розбавляли відомим культурним діячем, приходить принципова відмова розглядати політиків як варіант. Звичайно ж, це свідчення жорстокої кризи української політики, ознак якої й без того вистачає.

Необхідна умова для народної підтримки – широка позитивна впізнаваність, а вона, своєю чергою, є наслідком системної роботи. У випадку «Кварталу 95» ідеться взагалі про налагоджений конвеєр підгортання аудиторії, який без збоїв працює багато років. Ретельно відібрана й зіграна група «фронтменів», добре завантажені «штабні» райтери та адміністратори. Сам Володимир Зеленський добре поєднує лідерські риси та командні.

Ось, власне, те, чого український виборець чекає й не дочекається від політиків, і ось чому він готовий плюнути на політиків і пошукати в іншій стороні. Ще раз: системність, налагоджена командна робота, наявність міцної лідерської групи й, власне, цікавого лідера, який при цьому не затуляє команду. І як результат – успішність. А люди скучили за успішністю.

В українській політиці немає історій успіху. Це постійна низка ганебних провалів як індивідуальних кар'єр і репутацій, так і проектів. Цікаво чути про спроби нинішніх партій провести ребрендинг або спорудити якусь спільну платформу. Жодна платформа не витримає такої кількості і ваги збитих... ні, навіть не льотчиків, тому що ця публіка до польотів виявила повну нездатність, помножену на небажання літати й нерозуміння, навіщо цей екстрим взагалі потрібен.

Тому особливу привабливість матиме нова людина в українській політиці, що символізує успіх, яка політала сама й обіцяє зліт тим, хто повірив у неї. Чи такий Зеленський та його артисти? Для трьох відсотків уже так. Клоуни? Так вони цього, на відміну від політиків-клоунів, і не приховують. І ці клоуни хоч живі, співають і танцюють.

Так, це важлива умова: щоб живі. Від нинішніх діячів тхне мертв'ячиною, вони позбавлені енергетики самі й немов висмоктують силу з країни. Зомбі Рабінович свої відсотки підтримки має значною мірою через назву партії – «За життя».

Теги: # Курйози# Надзвичайні події# Неймовірні факти# Неймовірні історії# Новини в Україні# Новини дня# Цікаві випадки# Цікаві новини# Популярні люди

Схожі публікації

Бути в курсі останніх тенденцій, дізнаватися про нові наукові відкриття, кримінальні події, новини політики та економіки, спорт сьогодні - вся найцікавіша, корисна і необхідна інформація зібрана на нашому ресурсі в розділах «Суспільство», «Маю право», «Спорт», «Незвідане», «Подорожі», «Технології».

Наш сайт висвітлює всі останні новини і події, що відбуваються в усьому світі. Роль новин в сучасному світі, їх вплив на суспільне життя неможливо переоцінити. Приймати правильні рішення і адекватно реагувати на події допоможуть новини з усього світу. Зібрані за тематичними розділами, з якісними фотографіями, текстовим контентом, новинні статті відкриті для наших відвідувачів.

Якщо ви хочете почитати цікаві новини світу - заходьте до нас на новинний сайт, що регулярно поповнюється. Ми стежимо за останніми подіями і, таким чином, ключові цікаві історії відображаються в наших розділах і на головній сторінці сайту. Кожен наш читач знайде те, що цікаво саме йому - так що заходьте, читайте, діліться інформацією з друзями!